dag 14 Moab - Torrey
Door Geert Dors - 03-08-2012 03:27Vanmorgen zijn we na 4 dagen Canyonlands campground weer
vertrokken uit Moab. We hebben hier een schitterende tijd gehad.
Het was een geweldige camping, eigenlijk midden in Moab. En de
omgeving was helamaal schitterend. Maar aan alles komt een eind en
we willen nog zoveel zien dus op naar de volgende bestemming,
Capitol Reef.
Vanuit Moab vertrekken we in noordelijke richting tot we op de I-70
west komen. Deze volgen we tot we de afslag naar de US-24 krijgen.
Na een tijdje komen we het bord tegen van Goblin State Park. Deze
afslag nemen we en na een mijl of 7 komen we bij de ingang van het
park uit. Normaal gesproken staat er bij de ingang van een park een
huisje, waarin een ranger de toegangspas controleert of het
intreegeld int. Het huisje staat er wel maar er is geen ranger te
bekennen. Er hangt een kastje met daarin allemaal envelopjes. Aan
de buitenkant hang een papier. Hierop staat dat je het intreegeld
in een envelopje moet doen., een paar gegevens op het envelopje
moet invullen en vervolgens het envelopje in de daarvoor bestemde
brievenbus moet deponeren. Op het bord kunnen we lezen dat het
entreegeld slechts 7 dollar bedraagt. Dus wij hebben keurig gedaan
wat er gevraagd werd en zijn vervolgens het park ingereden.
Op een gegeven moment kom je bij een parkeerplaats. Hier parkeren
we de camper en lopen een paar meter naar het begin van een soort
vallei(tje). Wat we daar zien is bijna niet te beschrijven. De hele
vallei staat vol met Goblins. Dit zijn allerlei figuren die door de
natuur zijn gemaakt. Met een beetje fantasie, en dat hebben we,
herken je daar allerlei figuren in. Zo zien we kabouters,
dolfijnen, paddenstoelen en nog veel meer. Helemaal achterin,
tegen de bergwand, zie je met een klein beetje fantasie een hele
beeldengroep. Echt een fantastisch park.
Ook hier is het weer bloedheet. In de papieren lezen we dat het
hier in de zomer met gemak 40 graden kan worden. Nou, vandaag is
weer zo’n dag. We hebben hier een uurtje rondgelopen en hebben toen
op een overdekte picknick plek even lekker wat gedronken met een
stuk gebak er bij.
Vervolgens zijn we de US-24 weer opgereden, richting Capitol
Reef. In het plaatsje Hanksville gooien we de tank nog maar eens
weer vol. Hanksville is een plaatsje met 5 huizen en waarschijnlijk
een kerk en een kroeg maar wel met 2 tankstations. Vanaf Hanksville
noemt men de weg hier Scenic byway 24. Dit geeft aan dat het een
hele mooie route moet zijn. En we vonden de weg voor Hanksville al
zo mooi!
Op een gegeven moment zien we het bord dat aangeeft dat we het park
inrijden. Een huisje met ranger zien we echter niet. Misschien komt
dit omdat de US-24 een doorgaande weg is. Vlak langs de weg zien we
ineens een groep(of noem je dat een kudde?) berggeiten. We rijden
net bij een parkeerplaats dus snel even stoppen voor de nodige
foto’s en film. Als we verder rijden zien we ineens een fruitgaard.
Er staat een bord bij, waarop staat dat je zelf mag plukken,
afwegen en betalen. Er staan appelbomen en perzikbomen. We plukken
even wat betalen natuurlijk en rijden dan weer door. De route
door het park is zo schitterend mooi dat we besluiten om gewoon
door te rijden. Na een half uurtje rijden we het park weer uit en
besluiten we door te rijden naar onze camping in Torrey. Hier
krijgen we een schitterend plekje met uitzicht op de bergen.
Er is een schitterend winkeltje op de campground, waar de dames een
paar leuke souvenirtjes kopen. We nemen nog even een lekker plons
in het zwembadje, nemen wat te drinken en beginnen tenslotte aan
het schrijven van ons dagelijk verhaal. Wij hebben vandaag in ieder
geval genoten en we hopen dat jullie dat bij het lezen van dit
verhaal ook doen.
Reacties
nina 03-08-2012 09:49 {{button-8625}}
groetjes nina
anita 03-08-2012 10:38 {{button-8633}}
hetty 03-08-2012 14:47 {{button-8657}}
Geert Dors 04-08-2012 06:03 {{button-8704}}
Het was heel leuk. Ik heb even 2 foto's in het fotoalbum gezet.
Groetjes,
Elly en Geert
christel 06-08-2012 10:59 {{button-8872}}