Dag 11 (30 juli): Las Vegas via Zion NP naar Bryce Canyon
Door Familie de Waal - 02-08-2008 06:51Rond negenen van de camping
vertrokken en eerst nog even wat boodschappen ingeslagen. Even na
tienen echt goed op weg. Je bent ruim 15 mijl bezig om Las Vegas
uit te komen, maar daarna kan je lekker doorrijden over de
Interstate 15. Vandaag is een dag waarin we door 3 staten rijden,
Nevada, Arizona en Utah. De eerste stop op het programma was Zion
National Park. Parkeren in het plaatsje Springdale, daar nog even
middageten gemaakt en vervolgens de shuttle naar het park genomen.
Tevens een doorrijkaartje gekocht voor de smalle tunnel bij de
uitgang van het park. In het park hebben we de parkshuttle genomen
voor de Zion Canyon Scenic Drive. Hier mogen alleen de
shuttlebussen van het park komen.
Wederom adembenemende natuur
gezien. Bij de Emerald pools hebben we een relatief korte wandeling
gemaakt. Het was wel weer pittig warm. Omdat we na de wandeling
toch een beetje in tijdnood dreigden te komen hebben we besloten
met de shuttle weer terug te keren naar het visitor center om
vandaar de bus terug naar de wagen te nemen. Met de wagen wilden we
nu het park doorkruizen om verder te rijden naar Bryce Canyon. Bij
de toegang van het park werd ons echter duidelijk gemaakt dat de
tunnel geblokkeerd was en we niet verder konden. De alternatieven
waren: wachten tot de tunnel weer vrij zou zijn of ruim 50 mijl
omrijden naar Bryce Canyon.
We zijn vervolgens eerst maar
even naar de parkeerplaats bij het visitor gegaan en daar heb ik
verder geïnformeerd naar de status. Ik kreeg te horen dat de tunnel
net weer vrijgegeven was, dus we konden weer verder. Het stukje
door het park was weer schitterend en weer anders dan wat we tot
nog toe hadden gezien. Dus wederom de nodige foto’s geschoten. Bij
de tunnel aangekomen moesten we even wachten tot het verkeer van de
andere zijde er door was. Toen wij aan de beurt waren, mocht ik
vanwege de hoogte van de wagen in het midden van de tunnel rijden.
Nu werd het verkeer aan de andere zijde van de tunnel tegen
gehouden. Na de tunnel ook weer de nodige mooie plaatjes
gezien,maar je kunt natuurlijk niet overal even stoppen om foto’s
te maken. Zo kom je nooit in Bryce Canyon. Na Zion een stuk over
highway 89 gereden en wat bizons gezien. De weg was ongelofelijk
slecht en je rammelde aan alle kanten door elkaar. Dit hebben we
vele mijlen vol moeten houden.
Op een gegeven moment kwamen we
gelukkig op Scenic Byway 12, die naar Bryce Canyon ging. Aan deze
weg zou ook onze camping moeten liggen, op zo’n 5 mijl van
Bryce. Op deze Scenic Byway kom je ook door Red Canyon, een
mooi voorproefje op wat ons in Bryce Canyon nog te wachten staat.
Uiteindelijk zijn we even na half acht aangekomen op de camping en
was er gelukkig nog plaats. Morgen alweer op tijd eruit, want de
Bryce Canyon staat op het programma!
Foto's op: album.zoom.nl/user/sjoerd1964/