Dag 13 (1 augustus): Van Bryce Canyon naar Capitol Reef.
Door Familie de Waal - 04-08-2008 06:00Weer op tijd eruit, want we zijn
aardig wat van plan vandaag en verwachten nog veel mooie dingen te
zien. We gaan verder op de scenic byway 12, die ons eerst door het
noorden van Bryce Canyon leidt en daarna nog langs allerlei leuke
plaatsjes tussendoor. Waarschijnlijk zijn we gisteren zo verpest
dat we niet al te veel tussenstops maken. We gaan nog twee keer de
weg af voor plaatsjes die ook mooi zouden moeten zijn, maar wij
waren bang dat ze niet veel toevoegden aan onze recentste
ervaringen, dus maar weer onderweg. We rijden een flinke tijd door
Dixie State Forest en komen rond de lunch bij een informatiepunt.
Hier gaan we lekker even eten. Er is daar ook een huisje met
informatie over Utah en de nationale- en staatsparken. Zeer aardig
geholpen door het paar dat dit informatiepunt runt en genoten van
een lekker boterham, bij een aangename buitentemperatuur. We worden
gewaarschuwd dat het straks bij Arches NP wel een stuk heter zal
zijn. Ook geven ze aan dat Capitol Reef waar we doorheen willen
rijden erg de moeite waard is.
Na de lunch weer op stap. De
kilometers rollen vandaag maar moeizaam onder de banden weg, dus
voordat we Capitol Reef binnengaan, besluiten we dat we een camping
voor Capitol Reef gaan regelen en vandaag dus wat minder gaan
rijden dan gepland. We zouden eigenlijk bij Goblin Valley State
Park gaan overnachten, maar als we ook nog een beetje van Capitol
Reef willen gaan genieten, zal dat te laat worden. Dus leuke
camping voor Capitol Reef geregeld en vervolgens het park
ingegaan.
In het park hebben we de scenic
drive genomen en daar weer talloze mooie plaatjes geschoten. Daarna
in de Fruita boomgaarden gratis fruit mogen plukken. Wilde je wat
meer meenemen, dan moest je wat geld in een box doen. Wat een
vertrouwen! Wij hebben wat pruimpjes geplukt en die waar heerlijk,
maar warm en zuur. Bij de boomgaard nog wilde hertjes gezien en op
de foto gezet.
Teruggekomen op de camping hebben
we het barbecuediner van 19.00 geregeld, waarbij we met z’n vieren
voor $ 80 heerlijk hebben zitten eten en drinken (bier moest extra
betaald worden). Tussen het regelen van het diner en het
daadwerkelijk consumeren ervan, de wagen aangesloten op water,
elektriciteit en riool. Helaas bleek de afvoer van de WC niet goed
af te sluiten, zodat na het openen van de pijp er een hele straal
“zwart water” (=rioolwater) wegspoot. Morgen maar eens bellen met
Road Bear om het probleem te laten verhelpen. Ook moest Thalassa
even online om te controleren of ze voor haar examen Engels
geslaagd was. Dat was ze en met prima resultaten, dus feest!!
Na het diner nog even genoten van een mooie zonsondergang en
op tijd naar bed.
Morgen langs Goblin Valley State Park naar Moab.
Link naar de foto's:album.zoom.nl/user/sjoerd1964