Ruby's Inn (Bryce) - Zion NP - Beatty
Door Bijl - 29-07-2008 18:16Maandag 28 juli,
Na het ontbijt hebben we eerst afscheid genomen van 'De Ankertjes'.
We reden om half negen (half tien plaatselijke Utah tijd)
weg.
We wisten dat het een lange, vermoeiende rit zou worden. In 2 dagen tijd moeten we zo'n 700 miles afleggen om op onze camping Noth Pines bij Yosemite NP te komen.
Het eerste traject rijden we een stukje om om van het mooie Zion Nationale Park te genieten.
Koppeling naar foto ingang Zion National ParkVia de oost-ingang zijn we het park in gegaan. Daarna reden we
over smalle bergwegen en door een zeer smalle tunnel naar de
andere kant van het park. Bij de ingang hadden we een speciale
tunnelpas gekocht (verplicht). Halverwege het park moet het verkeer
aan de andere kant tegengehouden worden om de campers door de
tunnel te kunnen laten rijden.
De tunnel is aan de zijkant niet hoog genoeg voor campers, zodat
deze in een soort kolonne door het midden van de tunnel moeten
rijden. Naast laag is de tunnel ook onverlicht (donker) en zeer
bochtig.
De rit door het park was het zeker waard. Prachtige, weer andere,
rode rotsformaties.
Na het park verlaten te hebben kwamen we al vrij snel op de
grote autosnelweg I-15 die we helemaal via een klein stukje Arizona
tot boven Las Vegas (Nevada) konden volgen. Een mooie, grote
snelweg waar je lekker kan opschieten.
Onderweg hebben we nog getankt bij een Sinclair benzinestation
vlakbij Glendale, waar we ook geluncht hebben. Wel in de camper
natuurlijk, want we zijn weer in Nevada. En dat betekent dat het
buiten echt heet is.
Daarna zijn we doorgereden naar de rondweg I-215 boven Las Vegas
(nog in aanleg), waardoor we even verkeerd reden. Over de zeer
rechte weg (95) dwars door de woestijn verder naar het noorden.
In Nevada zijn veel bases van het amerikaanse leger te vinden. We
passeerden daarvan onder andere 2 luchtmachtbases. Ook kwamen we
langs een gevangenis midden in de woestijn. De Cold Creek
Correctional Center.
Toen we de reis planden, hadden we gehoopt tot de plaats Beatty te komen en dat is gelukkig gelukt. Blijft er voor morgen 'maar' 300 mijl over.
Koppeling naar foto 'op weg naar Beatty'Omdat het 's-nachts ook zeer warm blijft, is slapen in de camper niet echt prettig. We gingen daarom op zoek naar een hotel. Die zijn er genoeg in Beatty. Ook al is het een zeer kleine plaats met heel weinig inwoners. Dat komt omdat hier veel toeristen langskomen (van/naar Yosemite, Death Valley of Las Vegas). Helaas waren de eerste drie hotels al vol. Bleek dat alle hotels al vol zaten op één na: de Death Valley Inn, dat net afgelopen zaterdag open was gegaan en waar ze nog volop bezig waren met de laatste aanpassingen.
We waren gelukkig vrij vroeg én net op tijd (4 uur) en konden twee van de laatste kamers bemachtigen. Lekker koel, fijne douche en goede bedden.
Het restaurant is nog niet open en daarom zijn we een stukje
verderop naar de Stagecoach Inn & Casino gegaan om te eten. Door
het casino heen naar Rita's Cafe waar we een lekkere amerikaanse
maaltijd hebben genomen.
Nu is het lekker slapen en morgen nog een stuk naar Topanah en dan
westwaarts richting Yosemite National Park, waar we over de Tioga
Pass het park aan de oostkant zullen inrijden.
Koppeling naar foto-album
weblog