Door Ronald Bloemendaal -
01-08-2008 02:27
Vandaag 1 van de hoofdpunten van deze reis; de Niagara
watervallen!!! We
waren er al om 10:30 uur. Nog even koffie en een muffin en
toen met de shuttle vanaf de parkeerplaats voor RV’s (campers
e.d.) naar de
watervallen. GEWELDIG
SUPER MOOI FANTASTISCH. Alle superlatieven uit de
kast. We startten bij
de Horse Shoe (51 m. hoog en 800 m. breed en de vorm van een
hoefijzer. Dan lopend
over de T-Table (de “boulevard”) richting de American Falls (iets
kleiner). Vervolgens
hebben we de “Maid of The Mist” genomen. Dat is een boottrip waarmee je
langs de American Falls naar de Hors shoe Falls vaart en daar een
tijdje blijft en dus vanaf het water beneden naar de gigantische
watervallen kunt kijken. Regenjasjes worden verstrekt,
want je wordt daar beneden door het opspattende water (door the
mist) kleddernat. Dit
was een fantastische belevenis! Later hebben de road behind the
falls gelopen. Hiermee
kwamen we achter en naast het vallende water van de Horse Shoe
Falls. Via tunnels
kwamen we er achter en tja dan zie je alleen maar heel veel naar
beneden dtortend water. Er naast geeft je
weer een ander beeld
dan van bovenaf of vanaf de boot vanaf het water. Allemaal erg
indrukwekkend.
Zo rond 16:15 uur gingen we tijdelijk terug naar de camper, omdat
we besloten tussendoor (vroeg) te eten en daarna weer terug te
gaan. Zo gezegd zo
gedaan. Na het eten
eerst weer de Falls bekeken, die door de andere stand van de zon
(die vandaag weer volop aanwezig was!!!; het was bloedje
heet!!!!) nu misschien
nog wel mooier waren.
Het water leek wel groen. En dan die koppen in het water
die nog witter leken.
Daarna naar Clifton Hill; de toeristische (hellende) straat die
richting de Falls loopt en waar veel commercieel vertier en vermaak
is. Eettenten,
spookhuizen, casino’s, Wassenbeelden musea en andere. Ook een doorhof. Daar zijn Ingrid en de kids in
geweest. Daarna werd
het schemerig en werd het tijd weer naar de T-table te lopen waar
je over een breedte van pakweg 2 kilometer practige uitzichten hebt
over de watervallen.
In de avond werden de Falls verlicht en ook met verschillende
kleuren. Eerst telkens
in 1 kleur en later in verschillende kleuren. Ook prachtig!!!! Om 22:45 uur waren we weer treug
bij de camper en hebben we nog een stukkie gereden. We zijn de brug bij de Falls over
gegaan en dan passeer je ook meteen de grens, dus zaten we weer in
de USA. We hebbben
overnacht op een grote parkeerplaats bij een supermarkt die 24 uur
open is in de plaats Niagara Falls in Amerika.