High Way 1
Door Amerika droom 2009 - 30-04-2009 07:48Hallo lezers,
Dag 8, Monterey en San Simeon
Vandaag vertrekken we niet zo vroeg, we gaan naar Montery.
Daar gaan we het Aquarium bezoeken. We hadden in eerste instantie
ook nog een boottocht gepland, maar door de late aankomst kunnen we
dit niet meer boeken. Wat betreft het weer is dit niet zo verkeerd.
Er staat erg veel wind en dat betekent veel schommelen op het
water. En aangezien er drie van ons zijn die hier niet zo goed
tegen kunnen vinden we een bezoek aan het museum en een wandeling
door Montery een prima alternatief.
Montery is een leuke plaats om te bezoeken, we wandelen naar
het aquarium. Het is een fantastisch aquarium, je kijkt je ogen
uit. Zoveel verschillende vissen, koraal, kwallen, enz. Het
aquarium heeft op dit moment een speciale “tentoonstelling”van
zeepaardjes. We wisten niet dat er zoveel verschillende soorten
waren.
We gaan terug naar de camper, eten een broodje en dan op naar
Hearst Castle. De tocht over de High Way 1 mogen we wel als
behoorlijk heftig bestempelen (enorm rotsachtig). De hoogtes doen
niet alleen pa maar ons ook sidderen. Het uitzicht is als je geen
last hebt van hoogtevrees in één woord geweldig. Door dit
bergachtige gebied kunnen we geen tempo maken en kost het ons meer
tijd dan we verwacht hadden. Onderweg is er ook nog een truck
gekanteld hij hangt met de trailer in de afgrond, de cabine staat
nog op de straat. Wat zal deze chauffeur een angst uitgestaan
hebben, gelukkig kunnen we er nog net langs.
We stoppen onderweg om foto’s te maken, bij Big Sur en nog een vista point waar allemaal zeeleeuwen liggen te “zonnen” het is een fantastisch gezicht.
We stoppen onderweg om foto’s te maken, bij Big Sur en nog een vista point waar allemaal zeeleeuwen liggen te “zonnen” het is een fantastisch gezicht.
Als we bij Hearst Castle komen is er helaas geen tour meer. Er
is wel een camper ground op 5 mile van Hearst Castle. We besluiten
om hier te gaan kamperen, in plaats van in Morrow Bay.
Want we willen Hearst Castle toch wel graag bezoeken.
De camper ground is een State Park, vrij primitief maar de
douches zijn geweldig. Net wat we nodig hebben na zo’n lange dag.
Morgen om 8.00 kunnen we beginnen met de tour in Hearst Castle,
vroeg op dus.
Dag 9
We zijn op tijd bij Hearst Castle, we bekijken eerst een film
over de geschiedenis van de familie Hearst en de bouw van Hearst
Castle, daarna begint de tour. Pa gaat wel mee naar de film maar
niet naar de tour (we moeten de berg op). Het kasteel, de tuinen en
de zwembaden zijn mooi, we bezoeken ook een aantal gastenhuizen.
Het was de moeite van het wachten waard.
Na ons bezoek gaan we richting Malibu Beach, daar aangekomen
zijn we te laat om nog een tour te regelen. We besluiten om morgen
door te gaan naar een andere camper ground, omdat er vanaf deze
camper ground/plaats weinig te regelen valt. Vandaar uit willen we
een tour boeken door Los Angeles. Zodat we alles niet zelf op
hoeven te zoeken en Peter dan niet alleen maar druk is met het
rijden. En dan hebben we als voordeel dat we de volgende dag niet
eerst door een drukke stad moeten als we op weg gaan naar Flagstaff
(dit wordt n.l. een lange reisdag, we zouden dit vanaf Malibu Beach
doen).
Groetjes Kitty&Toon en Peter&Marietje