Flagstaff & Sedona
Door Amerika droom 2009 - 04-05-2009 07:10Hallo lezers,
Dag 12 Flagstaff en Sedona.
Vanmorgen om 9.00 waren we down town Flagstaff, we gaan naar
het visitor’s center(tevens het treinstation). Hier krijgen we een
gedetailleerde plattegrond, tips en kortingskaartjes voor het
observatorium. Het historische centrum is leuk. Er zijn veel
“cowboywinkels” met een groot assortiment cowboylaarzen, foute
spijkerbroeken(wel wrangler maar uit het jaar nul). Er zijn veel
gadgets te koop van route 66, we kopen ze niet. Want vaak staan ze
even in de kamer, dan in de schuur of op zolder en dan vervolgens
naar de Boldershoek(vuilstort).
Na een uur gaan we richting het observatorium. Dit is
opgericht door Pervical Powell, hij financierde het observatorium.
Zodat er gezocht kon worden naar het leven op Mars, hij koos voor
Flagstaff als locatie vanwege de hoge ligging en de schone
berglucht.
Daar aangekomen begint er net een tour, precies op tijd dus.
De tour is erg interessant eerst zien we de telescoop. De Dome(het
gebouw) waar de telescoop in staat is gemaakt door twee broers. Zij
waren van oorsprong fietsenmakers. Zij hadden op hun etalage ruit
staan, gebroeders…?, we bouwen alles voor u. Powell had geen tijd
om mensen van ver weg te halen en vroeg hen of zij een
Dome/Observatorium konden bouwen. En dat konden ze! Het is een mooi
staaltje werk en als je ziet hoe alles met een paar kleine/moderne
aanpassingen werkt en eruit ziet is het onvoorstelbaar dat het al
zo’n oud gebouw is. De gids legt uit hoe lang het duurt voordat
Mars echt goed zichtbaar is(±700 dagen), het is een interessant
verhaal. Hij laat zien hoe de telescoop bediend moet worden en hoe
de bovenkant van de Dome rond draait, dit is een mooi
gezicht.
Daarna bezoeken we het museum van het observatorium, de foto’s
van de planeten zijn prachtig. De gids heeft ons tijdens de tour de
historie van het ontstaan van het observatorium en de passie van
Powell en zijn mede astrologen om planeten te ontdekken verteld.
Het bezoek was zeker de moeite waard.
Dan op naar Sedona, we gaan via de oude route, en rijden zo
door Oak Greek Canyon.
Het uitzicht is prachtig, we maken een aantal stops: bij het
water, langs de route voor de prachtige rotsen, om te genieten van
de rust en natuurlijk voor de foto’s.
Dan vervolgen we onze route en komen aan bij het Slide Rock
State Park. Hier parkeren we de camper en gaan we picknicken, met
op de achtergrond een grote rotsenpartij. Het park heeft veel
faciliteiten je kunt er: picknicken, vogels bekijken, volleyballen,
heerlijk wandelen en zwemmen. De historie van het park/gebied is te
zien middels oude huizen, schuren (boerderijachtig, fruitteelt, is
er nu nog appels). In het water is een natuurlijke glijbaan van 80
Foot, het is een prachtig gezicht.
Aan het eind gaan we naar de stad Sedona: het is leuk er zijn
veel restaurantjes en souvenirwinkels. Er worden allerlei tours
aangeboden. De sfeer past bij het cowboytijdperk.
We lopen hier een beetje rond en gaan dan op weg richting de
KOA Holbrook Petrefied Forest. We hebben het schema immers
aangepast en als wij deze route vandaag af kunnen leggen zitten we
weer op schema. Petrefied Forest bekijken we morgen dan helaas in
een vogelvlucht. Op de camper ground worden we weer hartelijk
ontvangen, Typisch KOA. Vanavond geen BBQ maar een snelle/ gezonde
maaltijd. Groente, vlees en rijst. Morgenvroeg ontbijten we op de
camper ground, ze hebben hier s’morgens een pancake breakfast en
typisch Amerikaans: All you can eat.
Groetjes, Kitty&Toon en Peter&Marietje