Reisverslag Canada 1.
Door Rob & Annalies - 09-09-2009 00:02Reisverslag camperreis naar Canada 2009.
Na maanden van voorbereiden en ons verheugen op de reis zijn
we zaterdag 29 augustus in het vliegtuig gestapt naar
Vancouver.
De eerste 2 nachten een hotel geboekt en van deze gelegenheid
gebruik gemaakt om Vancouver te verkennen; o.a. Stanley
Park.
Opvallend was het groot aantal Chinezen en Japanners en veel
lui die de weg kwijt waren(letterlijk).
Op maandag 31 aug. konden we de camper ophalen
We hadden voor een maxi Mobil home gekozen, maar dat die zo
groot
was……!!!!
We vertrokken richting Hope (eerste overnachting) en via
Hedley(goudmijn) naar Fintry Prov.Park.( met Ned.
toezichthouder).
Onderweg naar Revelstoke hebben we in Grindrod het adres
van Afke(nicht van Anna- Lies) gezocht en gevonden. Helaas troffen
we niemand thuis.
Op camping Martha’s Creek aan de Columbia River( waar we in
gezwommen hebben,want er was geen douche) hebben we een rustdag
genomen.
Het weer veranderde en we kregen onweer en regen.
Op 4 sept. vertokken we richting Lake
Louise. In de Canyon Hot Springs hebben we heerlijk gebadderd bij
een temp. van 32 gr./40 gr. Een bijzondere ervaring en zeer
aangenaam.
Via de Rogers Pass kwamen we in Lake Louise terecht.
Bij de camping stonden we al in de file,het was n.l. een extra
lang weekend;
7 sept. is hier de dag van de arbeid,dus een vrije
dag.
We kregen een plaats vlak naast de railway en dat hebben we
geweten.
Volgens Rob zijn er ’s nachts 12 goederentreinen van honderden
meters voorbij gedenderd. En dat met gebruikmaking van de
typhoon!
Bovendien was het er bere koud!!!!
Dat was dus snel bekeken: wegwezen hier!!!
Zaterdag 5 sept. was het prachtig weer en zijn we naar
het Moraine Lake in de Valley of Ten Peaks op 1.900 m.
gereden, niet zo groot maar wel door 10 bergtoppen omringd.
Vervolgens naar Lake Louise,waar het bij het Chateau
Lake Louise erg druk was.
Snel het pad naar Lake Agnes genomen en na een klim van 5 km
kwamen we uit bij het bekende Plain of Six Glaciers Thea
House. Hier hebben we uiteraard thee gedronken met een
heerlijke, mierzoete applecrumble.
Moe maar voldaan gingen we naar ons volgende overnachtingsplek
en dat werd: Mosquito (komt mij zeer bekend voor; instrument van de
OK)) Creek.
Een plaats direkt aan de Bow River hebben we de barbecue
aangestoken en nog tot 21.00 uur ons aan het vuur
gewarmd.
Zondag 6 sept. even bij Crowfoot Glacier Vieuwpoint
gekeken en toen naar Num-Ti-Jah Lodge aan het Bow Lake.
Maar het meest indrukwekkende was de 2.088 m.hoge Bow
Summit.
Wat een schitterend uitzicht op het Peyto Lake.
De overnachting was aan de oever van het Waterfowl Lake
voor 1 nacht want de camping ging daarna dicht.
Het regende ´s avonds en bij ons ging de kachel aan.
Kampeerders rondom ons stonden zich te warmen bij hun
barbeque. Wat een armoe!!!!!
Maandag 7 sept. weer verder en al gauw zagen we verse sneeuw en hebben dan ook al fotos voor de kerstkaart gemaakt.
Op de Columbia Ycefields alleen gewandeld. Het regende/sneeuwde en het uitzicht was slecht. Vandaar dat we geen tocht met de snowtracks hebben ge,aakt.
Staan nu voor een paar dagen in Jasper en genieten volop van het prachtige land.
Wordt vervolgd.
Bob & Betty from Canada.
Maandag 7 sept. weer verder en al gauw zagen we verse sneeuw en hebben dan ook al fotos voor de kerstkaart gemaakt.
Op de Columbia Ycefields alleen gewandeld. Het regende/sneeuwde en het uitzicht was slecht. Vandaar dat we geen tocht met de snowtracks hebben ge,aakt.
Staan nu voor een paar dagen in Jasper en genieten volop van het prachtige land.
Wordt vervolgd.
Bob & Betty from Canada.