Nationaal Park Bryce Canyon
Door Trudy en Hans op reis in Amerika - 15-06-2011 06:03
Maandag: 13 juni
Vanuit onze Koa in Cannonville bezoeken we vandaag NP Bryce Canyon.
Dit park gelegen op het Paunsaugunt plateau, strekt zich over een
groot gebied uit en heeft alleen bij Brice Canyon City een ingang
die tegelijk ook de uitgang is! Het park is in vergelijking met de
parken die we reeds bezocht hebben een beetje vreemde eend in de
bijt. Het bestaat uit een enorme verzameling gekleurde rotspartijen
in de meest bizarre vormen. Op talloze plaatsen zijn uitzichtpunten
gemaakt, die je stuk voor stuk een overweldigend aanblik
bieden.
De wegen door het park zijn opgesplitst in twee gedeelten, het eerste gedeelte zijn de wegen waar je kan kiezen voor vervoer met een shuttle bus die je bij de meest populaire views brengt of waar je met je eigen auto heen rijdt. De parkeerplaatsen zijn niet ingericht op het stallen van RV’s, dus is het zeker aan te raden de bus te nemen. Het tweede gedeelte is ongeveer 18 mile lang. Dat wil zeggen 18 mile heen tot aan Rainbow point op een hoogte van 9115ft (2778m)en daarna weer 18 mile over de zelfde weg terug. Onderweg is een beperkt aantal plaatsen waar je kan stoppen om te picknicken of om een fotostop te maken. Hoewel wij in eerste instantie de RV buiten het park hadden geparkeerd en de shuttlebus hadden genomen, zijn we later toch ook nog de RV wezen ophalen om ook de 18 mile lange toch naar Rainbow point te doen. Wij hadden ons overigens niet gerealiseerd dat delen van het park op zo’n grote hoogte liggen, pas toen wij de borden met de hoogte vermelding zagen was duidelijk waarom we zo kortademig waren.
Voor Amerikanen is de opzet van het park wel even wennen, zij doen
een park het liefst zittend in de auto, maar doe je dat hier dan
zie je vrijwel alleen maar dennenbossen, heel veel
dennenbossen.
Over dennenbossen gesproken, rijdend door het park valt direct op
dat er enorme gebieden zijn waar duidelijke sporen van bosbranden
zichtbaar zijn. In de “The Hoodoo”, de Bryce Canyon parkkrant valt
te lezen dat in de zomer van 2009 hier een bosbrand heeft gewoed
die drie maanden heeft geduurd!
Morgen trekken we weer verder en gaan we via de Scenic Byway naar
Torrey…..
Reacties
Sonja 22-06-2011 14:59 {{button-445}}
Ik zie het helemaal voor me zoals je het beschrijft.
Dank voor de foto's, dat maakt het nog visueler.