Woensdag 13 juli
Door Danielle Rutten -
14-07-2011 03:15
Woensdag 13 juli We staan op tijd op, want we hebben een hoop te
zien en te doen vandaag. Als eerste reserveren we de KOA bij
Littleton, NH, waar we vanavond gaan overnachten. Gisteravond was
het internet zo traag dat het niet lukte, maar nu gaat het weer
supersnel. We krijgen snel een bevestigingsmail, dus dat is
geregeld. Om 9 uur rijden we de campground af, lekker vroeg dus. We
rijden een stukje terug van waar we vandaan kwamen en slaan bij
Conway de Kancamagus Highway in. Als eerste maken we een stop bij
het Visitors Center, waar we een kaartje krijgen met alle
bezienswaardigheden op deze route. Ook moet je een pass kopen voor
$3,-, zodat je onderweg overal mag parkeren. De eerste stop is de
Covered Bridge bij Albany. Het is de eerste die we zien hier in New
England. Het is een mooie overdekte brug, auto's kunnen er overheen
rijden. Wij niet met de camper, want de brug is 7'9ft. en wij 13
ft. We parkeren vlak naast de brug en lopen er naar toe. Het is
hier echt prachtig, met de rivier en de grote keien. Het is ook
heerlijk weer, niet te warm. Wel zien we wat wolkjes, maar het mag
geen naam hebben. Hierna stoppen we bij de Lower Falls, een plek in
de rivier met rapids, waar veel mensen aan het zonnen en zwemmen
zijn. Ook weer een heerlijk plekje, zo lekker in de zon. De
3e stop is die bij de Rocky Gorge en pond. Hier mag niet gezwommen
worden. Er is heel lang geleden een vrouw hier verdronken, doordat
ze weggezogen werd door sterke stromingen op bepaalde plekken bij
de rotsen. Een kleine wandeling over een brug en het bos in
leidt tot een mooie pond. Je kan ook om de pond heen wandelen, maar
dat doen we niet. Als we teruglopen naar de parkeerplaats komen er
hordes mensen aan, we zijn dus mooi op tijd hier geweest. Net waren
we nl. helemaal alleen. Onze laatste stop is bij de Sabbaday
Falls. Een korte wandeling van 0.3 miles, waar je aan het eind een
flinke trap omhoog gaat. Onderaan kan je de lower falls zien, maar
een stukje hoger is het zicht op de hele waterval. Erg mooi om te
zien. Ook Carice klimt er rustig op los en roept regelmatig "wauw".
Ook spreken mensen haar regelmatig aan en ze zwaait er wat op los.
Ook zegt ze inmiddels "hello", heel schattig om te horen!
Vandaag is ze op en top vrolijk, ze heeft er zo'n lol in om mee te
wandelen en alles te bekijken. De weg gaat nu behoorlijk
stijgen, het hoogste punt is op 870 meter. Het is een hele mooie
route om te rijden en nu gelukkig niet zo druk. In de herfst
schijnen ze hier stapvoets te rijden vanwege alle loofkijkers. We
zien de bergen links en rechts en rijden langs verschillende
overlooks die we vanuit de camper even bekijken. Bij Lincoln
nemen we route 3 North en rijden door het Franconia Notch State
Park. Je kan hier de Flume Gorge bekijken, maar het is inmiddels
14:30 en het duurt ongeveer anderhalf uur om hier te lopen, dus dat
doen we niet. Wel hebben we nog even een stop gemaakt na Clark's
Trading Post, waar als je er net voorbij bent ook nog een covered
bridge is te zien. Eigenlijk moet je entree betalen om dit
amusementspark in te mogen en kan je d.m.v. een treinritje onder
deze brug door rijden, maar we parkeren op het terrein van een
motel naast Clark's Trading Post en dan kan je naar de brug
toe lopen. Deze brug is in Barre, Vermont gebouwd, ontmanteld en
hier naar toe gebracht. We rijden nu via Littleton en een
stop bij de supermarkt, Saw's ( geen Hannaford te vinden hier,
helaas), naar de KOA Littleton/Lisbon. We krijgen zoals gevraagd
een mooie plek aan de rivier. Je kan niet vanaf de site naar de
rivier lopen, maar hebben wel een mooi uitzicht erop. Ze hebben
hier genoeg om kinderen bezig te houden. Een speeltuin met een
houten brandweerwagen, minigolf, allerlei soorten fietsen te
huur om over de campground te crossen, basketballveld met ballen,
volleybalveld, zandbak met speelgoed, speeltuin, zwembad, hottub,
echt genoeg te doen dus! Heel vriendelijke mensen hier, al met
pensioen en nu runnen ze deze KOA. Carice noemt ze oma en opa.
Trouwens alle (half) grijze mensen worden oma en opa genoemd. Als
je dan vraagt aan Carice: "is dat oma/opa?", zegt ze "neeeee",
haha. Wel begrijpelijk natuurlijk als je zoals zij 4 paar opa's en
oma's hebt! We eten zelfgemaakte macaroni en ook Carice smult
ervan. Hierna maken we een wandelingetje naar de rivier. Op een
bepaalde plek op de campground kan je bij de rivier komen. Je kan
hier naar forel vissen, lekker als ontbijtje.. Het weer is trouwens
wat minder geworden. Tegen de tijd dat we de Kancamagus Highway
afreden, begon het wat te spetteren en was het ook een stuk
bewolkter. Het regenen zette niet door, maar heel zonnig is het
niet meer geworden. De temp. is ook wat gezakt, maar nog steeds
79'F. Na het eten heeft het ook wat gespettert, maar niet
meer dan dat. We hebben hier wel weer veel meer last van muggen en
vliegen. Morgen staat de Ben&Jerry's FactoryTour op het
programma. We hebben een mail gestuurd naar Limehurst Lake
Campground in Williamstown, VT, dat zo'n half uurtje daar vandaan
ligt. Hier willen we ook 1 nacht blijven. Morgen maar eens
zien of de reservering gelukt is.
Je kunt alleen reageren op dit bericht als je bent ingelogd.