Route 66
Door Sandra en Martin - 21-06-2012 03:09
Woensdag 20 juni 2012
Wat was het ongelooflijk warm gisteravond. Nog nooit zoiets meegemaakt. Het was donker en buiten voelde het alsof de wind rechtstreeks uit een föhn kwam. We aten ook al in de camper, buiten was het te warm. Ik wist niet dat je zo blij kunt zijn met een airco. Vanochtend hoorden we dat het gisteren 47 graden Celsius was en dat het vandaag ook weer zo warm wordt.
Deze ochtend staan we vroeg op, om 06.00 uur gaat Martin al douchen. Hierna ruimen we de boel op en wilden we om 08.00 uur gaan rijden. We krijgen echter Internet van de campingmevrouw, dus eerst maar even ons blog bijwerken.
Een uurtje later gaan we op weg. Eerst de tank maar weer eens vol en dan de London Bridge bekijken, in de jaren zestig gekocht door een Amerikaan na een bod en steen voor steen hier weer opgebouwd. Je moet het gezien hebben, want hiermee is Havasu City groot geworden.
We rijden snel door naar de beroemde Route 66. We starten in het plaatsje Topock. Wat geweldig is dit. Het wegdek is dit eerste begin slecht.
We stoppen in het plaatsje Oatman. De wilde ezels (burros) lopen er rond en zijn gewend aan de toeristen. Het is net alsof je in een westernfilm bent beland. Houten huisjes met overdekte veranda’s om door te lopen. De huisjes zijn natuurlijk toeristenwinkels en we besluiten om een hapje te gaan eten in de saloon. Ondertussen speelt zich buiten een 'shoot out' af. Een soort voorstelling midden op straat. Even in het kort: een "toneelspeler" vertelde dat hij een bank ging beroven. Hij liep een winkel in en kwam er weer uit met een zak geld. Of “one of te lovely lady’s” hem wilde vergezellen naar Mexico. De sheriff kwam eraan en “schoot” de man neer. Grappig stadje, we hadden het niet willen missen.
Daarna rijden we door. We gaan over de de Sitgreaves Pass (1113 m.) door woestijnachtig berglandschap met prachtige bergen. Indrukwekkend!
We volgen Route 66 verder en in het stadje Seligman stoppen we even. De shops staan boordevol Route 66-dingen. Er staan oude Amerikaanse auto’s, o.a. de Ford Edsel. Zover ik me herinner is deze Edsel ooit geflopt, vanwege de grill die de vorm heeft van een WC-bril of het vrouwelijke geslacht. Ford veranderde later de grill, maar de auto is nooit meer een succes geweest.
Onderweg hebben we nog 3 "zandwervelstormen" gezien. Uiteindelijk stoppen we om 16.45 uur in Williams op het Grand Canyon RV Park.
Reacties
Ewout 21-06-2012 13:04 {{button-6438}}
Simon 22-06-2012 08:28 {{button-6463}}
Joke 22-06-2012 10:35 {{button-6467}}
Wees maar blij dat jullie weg zijn, al is het misschien erg heet. Hier stort het op dit moment en de temperatuur is ook niet om over naar huis te schrijven (daarom doe ik dat maar naar jullie, hihi).
Geniet er van!
Joke
Jan S. 22-06-2012 19:40 {{button-6480}}
Leuke blog, leuke foto's!
Geniet van jullie mooie reis.. Dan blijf ik meelezen.
Gr. Jan
D!rk 22-06-2012 22:13 {{button-6484}}
Mooi reisverslag tot nu toe ! Heel erg gaaf! Geniet ervan
Groetjes
Dirk
Sandra en Martin 24-06-2012 18:08 {{button-6523}}
Annemieke en Gaatze 26-06-2012 19:59 {{button-6556}}
Have fun!
Liefs Annemieke