Dag 7. Van Moab naar Brice Canyon.
Door J. Merts -
26-03-2013 16:07
Hebben vannacht op KOA camping in Moab geslapen. Bij vertrek weer
terug naar de interstate 70 richting het westen. Bij het plaatsje
Richfield afgeslagen de scenicroute 89 naar het zuiden genomen.
Richting Panguitch, hier nog wat boodschappen gedaan voor het
avondeten en nog wat ontbrekende items in de camper. Vervolgens de
scenicroute 12 naar Escalante opgepakt. Voorbij de afslag naar
Brice Canyon gereden, was immers al later in de middag. De weg
verder gevolgd tot vlakbij Escalante een statepark met camping
langs de weg lag. Deze opgereden en even rond gelopen. De ligging
aan het meer met mooie zonnige plaatsen beviel ons wel, dus bij de
ingang envelopje gepakt de gegevens erop gezet 20 dollar erin en op
de plek gaan staan. Nog even lekker beertje in het zonnetje
gedronken, stuk het meer langs gelopen. Verder op de camping een
groot aantal standvastige stoere kampeerders in tentjes en met
slaapzakken in de openlucht bij een kampvuur de nacht door brengen.
En tot overmaat van ramp je buurman in een touringcar grote camper
of oplegger. Deze natuurlijk van alle gemakken,
Tv,dishwasher,washingmachine,frigirater,fryingpan en vooral een
immense barbecue op gas worden er vaak uitgesleept en staat de heer
des campers met schort voor de spareribs te wentelen alsof hij
nooit iets anders heeft gedaan. Wij hebben na al dit gezien te
hebben gewoon 3 kleine blikjes(kant en klare) chili con carne
opgewarmd en lekker opgegeten. De nacht is verder rustig verlopen
ondanks de bonen! De kachel lekker laten pruttelen want immers weer
nachtvorst, dus bevriezingsgevaar voor de waterinstallatie en de
bewoners. S'morgens lekker warm gedoucht en op pad naar Brice
Canyon park. Bij aankomst in het visitorcenter de geschiedenis en
de film van Brice gekeken. Vervolgens in de camper het park in, bij
Sunsetpoint naar het amfitheater gekeken. Broodje gesmeerd en
appeltje en drinken mee. De navaho loop trail naar benden genomen.
Halverwege konden wij niet verder trail was nog niet geheel
sneeuwvrij. Dus afgeslagen naar Queensgarden trail. Wat voel je je
als mens toch maar klein en nietig in het geweld van deze natuur.
Kan me nou voorstellen hoe een mier tegen ons opkijkt. De
verscheidenheid aan vormen, kleuren en gesteente is niet te
beschrijven, zelfs de foto's kunnen het gevoel en de beleving niet
vastleggen. Na Arches hadden wij het gevoel dat er weinig meer zo'n
indruk zou losmaken, maar dat was verkeerd ingeschat. Vooral het
uitzicht van Bricepoint, van waaruit het geheel zo wonderbaarlijk
mooi is te overzien, heeft ons nogmaals de natuur op zijn mooist
getoond. Na het verlaten van het park richting Zion, onderweg bij
een Subway een broodje genomen, Wilma 6 inch roosted chickenbrest
en ik een footlong turkeybrest met black forrest ham en beide heel
veel groente naar wens erop. Vervolgens door gereden naar Zion
park, op de we hiernaar toe in een weiland de eerste buffalo's
gezien. Verderop nog een groot aantal
muledeere(muildierherten)gezien. Bij de ingang van het park
waarschuwing voor oversized vehicels, dit omdat er een smalle
tunnel op de route is. Maximale doorrijd onder begeleidig. Wij
voldoen er net aan, dus vooruit en kijken wat er komt. Was geen
begeleiding meer,dus beetje midden van de tunnel aangehouden het
ging goed. Vervolgens camping opgezocht, maar vanwege een speciaal
weekend alles full. Nog een eind verder geprobeerd maar ook hier
niets. Dus dan maar terug naar de ingang en daar op een RV park die
wij gezien hadden gaan kijken. In het park opeens ranger met
zwaailichten achter ons aan, wij zoals het hoort stoppen
binnenverlichting aan en handen op het stuur. De ranger naderde met
zaklamp aan en vroeg waar wij vandaan kwamen en wat we gingen doen.
Ik antwoorde dat wij naar de ingang van de RV camping gingen. Gaat
niet en mag niet zei hij. De tunnel is gesloten je moet terug. Dus
gedraaid en bij Quality inn park plekje voor 39 dollar gevonden.
Hier ook erg druk en allemaal kampvuurtjes, dus verplichte inkoop
voor mij Haardhout, zodat Wilma ook haar kampvuurtje krijgt.
Volgende stop is Monument Valley.
Je kunt alleen reageren op dit bericht als je bent ingelogd.
Reacties
Rob Beerten 27-03-2013 12:35 {{button-11168}}
Ik heb zitten zoeken naar de foto's waar over gesproken wordt, maar kan ze (nog) niet vinden. Heb je er al wat geplaatst?
Groetjes,
Rob
J. Merts 27-03-2013 14:31 {{button-11169}}
Grtjs SjaWi
Marc en Ilse 27-03-2013 23:27 {{button-11173}}
We zitten jullie verhalen elke dag met veel plezier te lezen en vinden het erg fijn dat we zo toch kunnen volgen waar en wanneer jullie ergens zijn. Meestal leest Anouk het voor :-)
Ik hoop inderdaad dat jullie zo langzaam aan wel wat warmer weer krijgen en dan NOG meer kunnen genieten van deze trip.
We kunnen niet wachten om de foto's en alle bijpassende verhalen te zien en horen!
Hopelijk morgen weer een leuk verhaal...
Groetejes en knuffels van Marc, Ilse, Anouk en Sascha