Dag 8. Van Zion naar Monument Valley.
Door J. Merts -
27-03-2013 14:27
Vanmorgen na het ontbijt op pad richting Monument Valley. Vanuit
RV-park richting park. Hierbij ontdekten wij dat de jaarpas niet
meer bij de papieren zat, snel terug naar de receptie en inderdaad
gisterenavond bij het inchecken laten liggen. Voorspoedig weer op
pad richting ingang van Zion park, bij de ingang vroeg de ranger of
wij een permit hadden om door de tunnel te gaan. Verwonderd
antwoorden wij dat we dat gisteren toen wij kwamen ook niet nodig
hadden. Volgens hem was dit onmogelijk, wij zijden dat er toen wij
kwamen niemand bij de in en uitgang van de tunnel ons had
tegengehouden. De doorgang van de tunnel was aan de lage kant 11,4
foot en in het midden 13,2 foot, met de afmeting van onze camper
zouden wij alleen in het midden van deze tunnel mogen rijden. Dit
houd in dat er met een permit het verkeer van de andere zijde van
de tunnel gestopt word en wij er dan door mogen. Dus gisteren
clandestien door de tunnel gereden (geen tegenliggers)dus gewoon
geluk gehad. Na betalen van 15 dollar mochten wij door rijden.
Onderweg weer vele foto's gemaakt en door stukken van het park
gelopen. Bij de tunnel werd de permit gecontroleerd en per
walki-talki de andere zijde gewaarschuwd voor onze komst, de
laatste auto die onze richting opkwam had een stokje bij zich, deze
gaf de ranger aan dat de tunnel leeg was. Wij en de achter ons
aangesloten auto's en een andere camper mochten door de tunnel. Aan
de andere zijde nog naar de berg met de checkers gekeken en ook
hier weer plaatjes geschoten. Daarna verder richting Mt Carmel
Junction om maar weer eens te tanken, Wilma ondertussen de trading
post in en wat souveniertjes verzameld. Vervolgens over mooie
scenic routes naat Tubba Citty, hier zijn erg veel indianen en
leven zij er in hun reservaat, wij vielen op in de winkel als enige
blanken. Na het houtskool en andere barbeque spul te hebben
verstouwd in de camper door naar Monument Valley, in het plaatsje
Kayenta te vergeefs gezocht naar camping of rv-park, zou er moeten
zijn maar zal nog wel gesloten zijn geweest. Aangezien het al wat
laat was geworden maar hamburger van bekende keten genuttigd. Als
je large neemt krijg je er een emmer voor de soft drank bij, aan
refil kom je niet toe. Weg vervolgd naar het plaatsje Mexican Hat,
hier rv-park gevonden. Deze scoorde voor ons de (hoofd)prijs. Gaan
nu slapen en morgen nog het park in om daarna naar Grand Canyon te
vertrekken.
Je kunt alleen reageren op dit bericht als je bent ingelogd.
Reacties
Cees en Lia 27-03-2013 16:57 {{button-11170}}
We lezen al lekker mee vanaf het begin, maar ik kom nu pas tot de ontdekking dat we ook kunnen reageren! Lekker vlot dus! Wat is het leuk om met jullie mee te reizen via deze blog. Goed om te lezen dat jullie zo genieten! Met Joe gaat het prima! Ook bij ons heeft hij de bank al gevonden en hij weet alles prima duidelijk te maken! ;-) Blijf er lekker van genieten! Xxx
Willem 27-03-2013 19:22 {{button-11171}}
John en Erna 27-03-2013 23:25 {{button-11172}}
Heel veel plezier nog.
Groetjes
Bernadette 29-03-2013 19:24 {{button-11174}}
Via Mark en Ilse dit weblog gevonden.Geweldig ik ga alles zo even door lezen.
Wilde niet terug sms en,want jullie lopen dan leeg.
in Moab 15o schreef je,hier dus nog steeds winter op het moment sneeuw.
Liefs en geniet van dat schitterende stukje wereld.
Bernadette 29-03-2013 19:48 {{button-11175}}
Heerlijk hoe jullie alles beschrijven.mocht je vanuit monument valley toch besluiten via Page te gaan.
Stop dan bij horse shoe canyon en ga dat zien.
liefs en verwonder.