Dag 2 Camper halen Boodschappen doen
Door Jan Mochel -
05-04-2013 17:36
Woensdag 3 april, dag 2. In de brochures stond vermeld dat de
shuttle naar Campingworld Moturis, de camper verhuurder, om half 8
zou voorrijden. En dus zaten we om 6 uur al aan een continental
ontbijt. Het amerikaanse continent wel te verstaan. Bagels, jam,
orangejuice en koffie sierden het noors buffet. Navraag leerde dat
de shuttle iets later zou zijn en dus nestelden we ons buiten met
bagage, USA Today en koffie op het terras. We zaten nog niet of
onze naam werd afgeroepen. In de bus zaten nog twee mensen, een
Duits echtpaar uit Hamburg. Ook zij gingen naar Boston. In
Lauderhill, een voorstadje van Fort Lauderdale, welk ongeveer 25
mijl ten noorden van Miami ligt, stonden 4 campers te wachten op
ingebruikname. 3 van 25 ft. (1 foot is ongeveer 30,3 cm) en 1 van
31 ft. Twee 25-ers moesten naar NYC de andere twee naar Boston. En
omdat wij ervaring hadden met rijden met zo´n gevaarte, kregen wij
de grote. Een opbouw van Freedom Elite op een Ford F-450. Een 10
cyl. Veel ruimte, maar ook veel ruimte nodig in het verkeer. En
veel sap. Dure sap. Tank 89 werd me voorgehouden. Vanaf camperworld
rechts en weer rechts naar de Wallmart. Shoppen. T-shirts en korte
broeken en veel eten. liefst voor 3 weken. Maar ook lekkernijen.
Jack Daniels steak saus met echte Jack Daniels Tennessee whiskey.
En toch ook wel een leuke sortering Glutenvrij. Spaghetti, crackers
en diverse melen. Bij de kassa leuk systeem. Een plastic zakjes
molen die de kassiere vulde en naar ons doorschoof. Credit card
door de sleuf en..........niks. Andere card dan maar. Ook niks.
Pinpas? Evenmin. In de wallmart was een bankfiliaal van Sun Banks.
En banken hebben een ATM. Maar jammerdan. Dood. Naar de balie.
Alles uitgelegd. Dan maar pinnen met de credit card. Werd niet
geaccepteerd. De andere dan? Die gelukkig wel. Bij campingworld
hadden we ons een toll pass van sunpass laten aanpraten, zo dachten
we. Maar eenmaal op de Turnpike zagen we het nut ervan. Je rijdt
gewoon langs de tol en het bedrag, soms niet meer dan 2 kwartjes,
wordt van je CC afgeschreven. Bij Lauderhill de Turnpike op, bij
Fort Lauderdale richting Miami en bij Miami richting Homestead.
Daar de US highway no.1 op. Southbound. Tot Key Largo. Alles
bijelkaar ruim 85 mijl. In Key Largo gepland om bij John Pennenkamp
State Park te overnachten, maar aan de kassa bleek........vol. En
dan keren. 11 meter onbeweeglijk 6,5 ton zwaar ijzer. Met
achteruitrij camera, da´s wel handig. Maar ook weer niet als je
toch al geen plaats hebt om te keren. Maar goed, toch gelukt. Terug
de highway op, Northbound, naar KingCamps. Daar was weer geen
doorgang door de middenberm. Iets verderop wel. Maar voor die
U-Turn was onze draaicirkel ietwat klein. Dus back-up. De highway
op. Als je de automaat in zijn R zet gaat de camera automatisch aan
en wordt op je radio display zichtbaat. Wat heen en weer schuiven,
amerikaanse opritten zijn gelukkig ietwat breder, en we konden weer
southbound. Bij KingCamps was goddank plaats. En deze had ook
geweldige wifi. Op de steiger langs de golf van Mexico stond een
local, die later uit Chicago bleek te komen, vis met een electrisch
mes te fileren. Daarbij aandachtig gadegeslagen door een zwerm
pelikanen. Machtig mooi gezicht. Overigens net als de
zonsondergang. Heerlijk gegeten, nog ff uitbuiken en
dan............ruzie buiten. Tussen een hond en een possum. De
laatste is familie van de raccoon (neusbeer) Zo´n possum kan
vervaarlijk bijten. Paar minuutjes later zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.
Je kunt alleen reageren op dit bericht als je bent ingelogd.