19.05.2014 St. Louis - Chicago
Door Dirk en Timon Hofman -
20-05-2014 04:57
Welkom tussen de chicagoniaren, chicagonezen of gewoon inwoners van
Chicago. Vandaag om kwart over acht vertrokken vanuit St. Louis en
513 kilometer gereden. Het grootste deel van onze route ging
uiteraard via de bekende Interstate, nummer 55 wel te verstaan.
Echter parallel aan deze route ligt de good old Route 66. Aangezien
de Interstate 55 praktisch gezien een rechte weg van a naar b is
namen we af en toe een afslag voor enkele memoriale punten van
weleer. Onze eerste stop was de Old Chain of Rocks-brug. Deze brug
is een van de langste fiets/wandel-brug ter wereld. Om een
bruggetje te maken betreffende extremen: de Sugar Creek Covered
Brigde was onze tweede bestemming. Deze loopbrug is gebouwd in 1880
en is alleen voor wandelaars toegankelijk. Onlangs is deze brug
geheel gerestaureerd en nu in volle glorie te zien. We reden door
naar het noorden. Afslag Springfield IL was voor ons en na enige
minuten reden we de begraafplaats op waar Abraham Lincoln begraven
ligt. Ook deze begraafplaats is met de auto toegankelijk; je zou
toch een stukje moeten lopen, dat is afzien. Overigens lagen er in
deze graftombe ook zijn vrouw en drie van zijn vier kinderen. Om
mijlen te maken besloten we de Interstate 55 weer op te gaan, op
naar Towanda, IL. In dit gehucht, waar je na twee keer knipperen
met de ogen doorheen bent, ligt een bocht. Ja echt! Dat kan! Dit
wisten veel van de route 66 rijders niet, daarom wordt dit de "Dead
Man's Curve" genoemd. Hier gebeurden veel ongelukken doordat
mensen, na vele miles rechtdoor te zijn gereden, opeens een scherpe
en smalle bocht moesten nemen. Na de Tweede Wereldoorlog is er een
bypass gemaakt. Even verderop lag een ander stukje historie in
Dwight, IL. Hier staat een belangrijk item van de Route 66: een
pompstation! Dit station startte in 1933 en opereerde maar liefst
66 jaar. Hiermee is het de langst opererende tankstation langs de
Route 66. Na een restauratieproject is de pomp nu zichtbaar voor
iedereen. Op richting Chicago zelf. Buiten het centrum staat "White
Castle". Dit is de oudste KFC-vestiging moeten zijn, staande aan
het begin van de Route 66. Eerlijk gezegd viel het tegen, het
gebouw zag er niet uit als oud. Snelle doorgereden naar hetm hotel
al waar we om 15:00 incheckten. De kamer, op de negende etage, had
een bijzonder leuk uitzicht op "The Loop" (bovengrondse metro). Na
een uurtje te hebben gerust togen we weer neerwaarts. Doel was de
Willis Tower. Na screening ga je met een lift naar de 103e etage al
waar je een prachtig uitzicht hebt over Chicago. De Willis Tower
staat bekend om de vier glazen vloeren. Op deze etage zijn er vier
glazen uitstulpingen gemaakt waar je in kunt staan. Hier kan (hoeft
niet) je ook naar beneden kijken. Ik kan u mededelen: het is
heeeeel hoog. ... Na dit hoogte punt zakten we weer met beide
voeten op de grond. Via een aantal straten terug naar het hotel
gelopen. Nadat het donker werd zijn we naar het Grant Park geweest.
Hier even gezeten en genoten van de rust en de vele duizenden
lichtjes.
Je kunt alleen reageren op dit bericht als je bent ingelogd.
Reacties
wijnand visser 20-05-2014 09:01 {{button-20420}}
(oom) Leen en (tante) Margreet 20-05-2014 10:25 {{button-20422}}