dinsdag 16 september
Door Wout en Astrid - 19-09-2014 02:09Vandaag zijn we van Jasper naar Lake Louise over de highway 93
gereden , dit is een van de mooiste bergwegen ter wereld, hij wordt
ook wel de icefields parkway genoemd. Het traject is 230 km lang en
loopt langs talrijke gletsjers , watervallen , meren en grandioze
bergketens, door brede rivierdalen en donkergroene
sparrenbossen.
De weg was niet vlak , maar zeer hobbelig en ongelijk.
We gingen vroeg om pad , zo rond 8 uur, het eerste stuk reden we
langs de Athabasca River, we we zijn gestart met een rondwandeling
naar de Valley of the five lakes van ca 4 km. Het was nog koud ,
schitterend maar behalve een chipmunk geen wild gespot.
Na een bak koffie verder gereden en gestopt bij de Athabasca falls
, een waterval die 12 meter naar beneden dendert.
Volgende stop zou Honeymoonlake zijn, jullie snappen wel waarom ,
maar helaas dat was al gesloten .
Onderweg kwamen bijna geen wild tegen , hoewel we hier veel over
gehoord hadden.
Na een aantal stops kwamen bij de Athabasca Glacier aan , een
gletsjer waar je op kan lopen of met een rusvoertuig naar boven kan
rijden.
We vonden het wat tegenvallen , waarschijnlijk door de warme zomer
zag het er niet zo indrukwekkend meer uit dat we ook naar boven
wilden.
Wat we wel gedaan hebben was de parker ridge trail , een 5 km lange
trail naar de top van de parker ridge waar we uitzicht hadden op de
gletsjer maar dan van een hoogte van 2250 meter.
We zijn niet helemaal tot de top geweest maar tot waar we mooie
foto's konden maken.
De Gletsjer is onderdeel van het columbia icefield een verzameling
van een aantal (8) gletsjers, het smeltwater voedt de drie grootste
Canadese rivieren( de Columbiarivier, De Athabasca en de North
Satkatchewan river).
Wel bijzonder om daar rond te lopen in een t shirt.
Het volgende stuk was een aanschakeling van bergtoppen , meren en
bossen. Af en toe een flinke helling , en we zijn inmiddels van het
nationale park in Jasper in dat van Banff beland.
we missen de Mistaya Canyon.
Wat we wel zien zijn drie bergschapen , gelukkig ze staan op film
en foto.
Het Peyto Lake was schitterend , we moesten een steil pad omhoog
lopen maar werden beloond met een schitterend uitzicht, een blauw
meer met bergen en gletsjers op de achtergrond. Er lagen hier nog
sneeuwresten .
Uiteindelijk beland in lake Louise waar we een plek op de
provinciale camping hebben gevonden. het is een langgerekte camping
aan de Bowriver ( helaas ook aan een spoorlijn) en waar we gelijk
instructies kregen voor de beren . Er leven hier grizzlys en zwarte
beren. Het kampeer gedeelte (tenten) is afgeschermd met een hek dat
onder stroom staat. We blijven hier twee nachten..
Morgen willen we het meer gaan bezichtigen en ook een klein meer
hier in de buurt, lake Moraine, wat heel erg mooi moet zijn , banff
en Golden staan ook op het programma.
Het weer was weer schitterend , strakblauw en in de zon zelfs heel
erg warm. We boffen maar voor het zelfde geld heb je sneeuw
hier.