Dag 9 en 10
Door Berno van den Hombergh - 19-08-2015 19:05Dag 9: Zion National Park (door Berno)
Vandaag de mooiste dag tot nu toe. We zijn vroeg op gestaan en met
de shuttlebus de Canyon in geweest. Eerst de wandeling naar Angels
Landing. Voor de thuisblijvers, kijk maar eens op internet.....
Gelukkig was het niet zo warm. Na een klim van zo'n anderhalf uur
de top bereikt. Nou, bijna de top. Het laatste stuk,waarmee je met
behulp van kettingen over een smalle richel moet hebben we
achterwege gelaten. Volop genoten van het schitterende uitzicht.
Niks voor mij met mijn hoogtevrees. Al schuifelend naar de rand
keek je vervolgens 400 meter loodrecht naar beneden. Krijg er weer
klamme handjes van. Daarna terug. In het dal even bijgekomen en
daarna via Wheeping Rock (een overhangende rots waar allemaal water
uit drupt) naar het einde van de Canyon: The Narrows. De verharde
weg houdt hier op. Het wandelpad ook na een paar kilometer. De
tocht gaat verder via de rivier. Geen straf met een temperatuur van
zo'n 36 graden. Heerlijk door het water in een steeds smaller
wordende kloof. Tot op het punt waar wij gelopen hebben nog zo'n 10
meter breed. En dan aan beide kanten rotsen die steil de hoogte in
gaan. Na een kilometer hebben we ons maar omgedraaid. Je kon nog
veel verder maar echt gemakkelijk lopen is het niet over allemaal
die keien. Terug op de camping een verfrissende duik. Heeeeerlijk.
's Avonds lekker gegeten bij een restaurantje tegenover de camping.
Met uitzicht op de bergen van Zion. Zo slecht hebben we het hier
niet!
Dag 10: van Zion via Bryce naar Page (door Berno)
Weer vroeg op. We willen eerst naar Bryce Canyon en daarna nog door
naar Page. We nemen de Mount Carmel scenic highway. Dat doen die
Amerikanen wel goed. Alles wat mooi is maken ze voor iedereen
bereikbaar door er een weg naar toe aan te leggen. Want een
Amerikaan en wandelen...... De weg voert ons eerst nog een stuk
omhoog in Zion. We waren nog even bang of het met de camper
allemaal wel te doen was gezien onze ervaringen in Yosemite, maar
hier geen enkel probleem. Brede weg met zelfs in de
haarspeldbochten ruim voldoende plek. Alleen een smalle tunnel waar
ze een soort eenrichtingsverkeer hebben ingesteld voor RV's en
bussen. Absoluut de moeite waard. Je kunt wel na elke bocht stoppen
om foto's te maken. Zion heeft ons hart veroverd.
De reis naar Bryce verloopt vlotjes. En wat je daar ziet evenaart
Zion absoluut. Niet te beschrijven en ook niet op foto's vast te
leggen. Rotsen die in de loop van miljoenen jaren door weer en wind
zijn geërodeerd. En wat een kleuren. Jammer dat we hier de
zonsopgang niet mee kunnen maken. Samen met Dianne nog het pad
beneden door de Canyon gelopen. Ook daar weer fotomomenten in
overvloed.
De tocht ging verder naar Page, Lake Powel. Een meer ontstaan door
een stuwdam met uitlopers naar verschillend kanten. We zitten op
een camping aan het meer. Ook hier weer geweldig uitzicht op de
bergen aan de overkant van het meer. Nog snel even boodschappen
gedaan en wraps gegeten. Morgen gaan we de omgeving hier
verkennen.
Reacties
Willem van den Hout 19-08-2015 19:56 {{button-34556}}
We zijn erg benieuwd naar de foto's maar het album is nog leeg op de site (hint !!)
Have fun and enjoy
Groeten van "De Houtjes"
Ludy 19-08-2015 20:24 {{button-34557}}
ik kan jullie route een heel eind volgen en weer voor de geest halen. Bryce Canyon, fantastisch he!
Op het eind van je rondreis kun je al niet meer uit je geheugen opdissen wat je de eerste 5 dagen allemaal al hebt gedaan, zoveel krijg je te zien.
Groetjes en tot ziens, Ludy