Dag 12 Glacier NP
Door Rob en Loes - 19-06-2017 05:1117 juni 2017 zaterdag half bewolkt ± 12 graden
Van West Glacier, KOA Kamping naar Oost Glacier, St Mary
campground
We slapen uit vandaag! Half 8 zijn we wakker en starten rustig
op, lekker op ons gemak ontbijten, douche en na de koffie op weg
naar Many Glacier. Zoals de naam al aangeeft, we gaan gletsjers
zien.
Het weer is een stuk beter als gisteren, warm is anders maar het is
droog. Na vanacht is er ook geen regen meer over. Niet normaal zo
hard als het regende.
We moeten het park uit en via de Hwy 2 erom heen naar de Oost
ingang. Dit omdat de going-to-the-sun road die dwars door het park
loopt niet toegankelijk is voor ons (> 22 feet) en op het moment
voor niemand omdat hij is afgesloten. Wij rijden constant met de
bergen links van ons langs het water door Blackfeet Indian
Reservation, een mooie route. Hier loopt ook de spoorweg wat in
vroegere dagen de enige mogelijkheid was om in Glacier te komen. Je
ziet hier treinen met wel 200 wagons met containers 2 hoog
gestapeld, ongelofelijk. Eerder van de week zagen we al van die
enorm lange treinen met steenkolen wagons.
We gaan vandaag een trail van ongeveer 12 km lopen die ons naar
Fishercap Lake, Redrock Lake en de Redrock Falls brengt. Een
schitterende tocht (Swiftcurrent Pass) en de uitzichten zijn
fantastisch. Overal zie en hoor je water, je ziet de gletsjers en
bij de waterval kun je heel dichtbij komen. We lopen door tot aan
Bullhead Lake en keren terug en genieten nu van het uitzicht
andersom. Het weer blijft gelukkig goed, af en toe een spatje, wel
is het fris.
Terug bij de camper drinken we wat en vervolgen we onze weg naar St
Mary campground, waar we vanavond overnachten.
De KOA Kamping West Glacier, waar we gisterennacht waren, was een
prima campground, maar St Mary campground is op het park zelf en we
staan met uitzicht op de bergen, super!
Morgen gaan we op weg naar Canada, benieuwd wat voor moois dat ons
brengt!