Dag 17 Pendleton - White Salmon
Door Rob en Rosy - 20-04-2018 05:16Half 8, de zon schijnt al en het beloofd een mooie warme dag te worden. Eerst een stop bij de supermarkt.
Makkelijker gezegd dan gedaan. Eerst 2 gangen met groente en fruit, dan 4 gangen met diepvriesproducten, dan 3
gangen met ontbijtgranen en ga zo maar door. Uiteindelijk zijn we dik een uur kwijt voor een paar boodschappen .
Maar goed, we zijn op weg. Vandaag is een relaxte dag. De route voert de eerste 50 km over de snelweg I84 en I82.
Het landschap is bijzonders mooi zo vroeg in de ochtend, goudgele velden met daarop de graanstoppels van vorig jaar
worden afgewisseld door donker groene velden met het opkomend graan voor dit jaar. Bij Plymouth gaan wij eraf. Wij
rijden Washington State binnen en vervolgen onze weg via scenic route WA-14-W, de Lewis en Clark Trial, richting
het Rowena Plateau. De WA-14 is een 2 baans weg met weinig verkeer die langs de Columbia River Gorge loopt. Aan de
ene kant Columbia River Gorge, ca 500 mtr breed en glad als een spiegel en aan de andere kant groene heuvels met
daarop gigantisch grote wijngaarden. Na een 125 km deze weg te hebben vervolgd gaan wij in Wasco County de River
Gorge weer over richting het plaatsje The Dalles in Oregon. Dit stuk van de route is bijna niet te beschrijven, je
moet het gewoon met eigen ogen zien. Stel je voor, 50 tinten groen doorspekt met allerlei kleuren van in bloei
staande bomen afgewisseld met het bruin van de rotsen. Soms lijkt het of je ergens in Nieuw Zeeland door het decor
van The Hobbit rijdt. Bij Mosier, een piepklein dorpje langs de rivier, gaan wij over op Historic Route 30. De
smalle kronkel weg leidt ons via prachtig bloeiende kersen- en appelbomen plantages omhoog naar het Rowena plateau.
Hier gaan wij 2 trials lopen. Eerst lopen we de Rowena Plateau Hike die ons over de groene grasvelden omlaag voert
richting de ravijn en Columbia River Gorge. Gelukkig hebben wij eraan gedacht om vanmorgen zonnecreme te kopen,
want de zon is killing. De uitzichten zijn geweldig en overal zie je bloemen in de bloei staan. Na een wandeling
van een kleine 4 km rusten wij even bij de RV en beginnen aan de Tom McCall Trial. Deze voert aan de andere zijde
de bergen in en is een ook een kleine 5 km lang. Nu dus bergop en door de bossen, wat een aangename schaduw geeft.
Als wij terugkomen bij de RV is het toch al laat geworden en rijden wij door naar de camping. Parkeren,
installeren, eten koken ( ja vandaag is gezonde macaroni avond ) en genieten van een heerlijke avond. Morgen
vervolgen wij onze weg richting Portland.
Reacties
Gäbchen 20-04-2018 23:35 {{button-50755}}
Ik ben benieuwd hie jullie de laatste week gaan invullen😘