Dag 11, 12 en 13
Door René & Jacqueline - 10-06-2022 00:59
Maandag 6 juni
Ja hoor !!!! We worden wakker met een heerlijk zonnetje door de bomen.
De wereld die “Happy Campers” heet, ziet er opeens een stuk vrolijker uit.
Na het ontbijt nog een kort overleg over de route van vandaag,
en we besluiten om, als we bij de camping wegrijden, even verder op
highway 99 te stoppen bij Brohm Lake. Daar gaan we met z’n zessen
“even” omheen wandelen. Het is een prachtige hike met veel klimmen
en bruggetjes over beken en stroompjes.
Al met al toch een wandeling van 2 uur geweest.
We rijden verder naar het noorden op de Highway 99 en komen onderweg ook de Brandenwyn Falls tegen. Ook hier wordt natuurlijk gestopt, en maken de wandeling naar de waterval. Een indrukwekkende, mag ik wel zeggen. In de afgelopen eeuwen heeft het wateren een behoorlijk spelonk uitgeslepen in de berg.
We rijden door naar Whistler. Het wintersport gebied van Britisch Colombia, waar de Olympische Winter Spelen in 2010 gehouden zijn.
Een stadje, zoals je van een wintersport stadje mag verwachten,
alleen dan net wat groter, Olympischer, netter, (beetje Disneyworld
gehalte).
Maar het is leuk hier even over de promenade te wandelen. Natuurlijk allemaal een “Selfie” bij de Olympische ringen.
Ieder op zich geniet in Whistler van een lunch..
We rijden door naar de Camping “Nairns Falls”. We hebben de mooiste plekjes van de camping, aan de rivier kant met uitzicht op de bergen en snel stromende rivier. Het is mooi weer, dus de Sockeye Zalm gaat op de BBQ.
Met een salade en een borrel (Canadese Whiskey met Maple Syrup) laten we ons de zalm goed smaken.
We genieten de avond van de zon op ons terras die langzaam achter de bergen verdwijnt. Het is een gezellige avond, rond het kampvuur.
>>>>>>>
Dinsdag 7 juni
Wederom is de hemel helder blauw. Geen wolkje in de lucht.
Dus na de koffie lopen we met z’n zessen naar de Nairs Falls.
Een korte wandeling vanaf de camping van 3 kilometer (heen en
terug) Ook dit zijn weer mooie watervallen, waar het water met veel
geweld door heen stroomt.
Terug op de camping, gaat al snel een ieder zijn weg, want we hebben vandaag een lange rit voor de boeg naar de volgende camping. 278 kilometer over de Sea to Sky Highway, die later overgaat in de prachtige weg “Duffy Lake Road”. De weg klimt al snel de bergen in, en gunt ons snel prachtige vergezichten en diepe afgronden. Het weer is prachtig en daarom kunnen we nu ook kilometers ver de hoge besneeuwde bergtoppen zien.
Op de mooiste plekjes langs de route stoppen we voor een
lunch.
Langs de route wordt ook nog even door sommige getankt en
boodschappen gedaan, om vervolgens door te rijden naar de camping
aan Green Lake, Emerald Bay Campground.
Onderweg moeten we nog even stoppen, omdat een kudde koeien de weg
versperd.
Een camping die weer compleet anders is dan de vorige. Nu staan we
tussen de zilverberken aan de oever van het meer.
Heel ver weg zien we de bergen.
We maken elk onze eigen avond eten, en genieten weer van een zomerse avond.
>>>>>>>
Woensdag 8 juni
Vandaag een rit van zo'n 132 km richting het noordwesten.
Wederom een prachtige route, maar nu over glooiende wegen, met af
en toe een bergketen.
De vergezichten zijn weer adembenemend en genieten dus ook voorin
de camper van dit panaorama.
We rijden allen in een keer door naar de Camping bij Clearwater,
Dutch Lake Campground.
Een camping waar Trees & Aad en Jacqueline & Rene, 6 jaar geleden
ook stonden, maar toen in de herfst.
In de lente/zomer, ziet het er toch weer anders uit.
We eten 's avond met z'n allen in dit restaurant op de camping, The
Painted Turtle.
Er lopen ook daadwerkelijk schilpadjes op de camping.
Het weer is weer prachtig, en dat betekend dat Trees, net als in
Green Lake, een duik in het water van Dutch Lake neemt.
De drie stellen gaan voor aanvang van de rit, nog even langs bij de
supermarkt in Clearwater, om de broodnodig proviand in te
slaan.
De route vandaag is 219 km over 1 weg, richting het
noorden.
We zien al snel Mount Robson opdoemen boven de andere bergen
uit.
We komen mooi op tijd, 14:30 uur, aan op de camping Tete Jaune
Campground. Alleen de eigenaresse is pas om 15:30 terug op kantoor,
zo verteld ons het briefje aan de deur.
We wachten geduldig in de stoelen aan de rivier, Geen straf hoor
....
We installeren de campers, nadat we zijn ingecheckt, en nog even
mooiere plaatsen hebben toegewezen gekregen, om ons dan, met een
biertje, weer te begeven naar de rivierkant.
Het is weer een mooie dag geweest.
Komende dagen rijden we de Canadian Rocky Mountains in.
We zullen voorlopig denk ik even verstoken zijn van internet en
WiFi. Dus tot later.........
>>>>>>>
Reacties
Cécile 10-06-2022 06:21 {{button-62573}}
Ans Bakkum 10-06-2022 08:15 {{button-62579}}
Margriet 10-06-2022 09:06 {{button-62583}}
Joep 10-06-2022 12:32 {{button-62595}}
Wil Flohr 10-06-2022 22:47 {{button-62614}}