Lezing: Charles Groenhuijsen op de Amerikaanse camping, woensdag 9 oktober 2024
Een boeiende lezing over de Amerikaanse verkiezingen
Op dinsdag 5 november 2024 gaan de Amerikanen naar de stembus om een nieuwe president te kiezen. Wordt het Harris of Trump? Hoe spelen de huidige culturele spanningen hierbij een rol? Wat zijn de toekomstperspectieven voor de Verenigde Staten?
Datum: woensdag 9 oktober
Tijd: 19:30 start lezing, 19:00 uur inloop
Prijs: 10 euro per persoon
Inclusief: koffie en thee
Locatie: Tioga Tours, Marconistraat 15 in Zwolle
We hebben plek voor maximaal 100 gasten. Let op: bij verhindering kunnen wij geen geld teruggeven.
Over de lezing
Veel Amerikanen maken zich zorgen over de ontwikkelingen in hun land. In de politiek lijkt het soms meer te gaan over wie de meeste aandacht krijgt en wie zijn tegenstanders het meest weet te provoceren. Wat betekent dit voor de toekomst?
Tijdens zijn lezing bij ons op kantoor zal Charles Groenhuijsen ons meenemen in de twee revoluties die zich momenteel in de VS afspelen. Aan de ene kant is er de conservatieve beweging, aangevoerd door de Republikeinen en Donald Trump, die zich richt op thema's als het beperken van lhbtiq+-rechten, het terugdraaien van klimaatmaatregelen en het versterken van religie in de politiek.
Aan de andere kant is er een progressieve beweging onder de jongere generaties, die wordt belichaamd door politici zoals Kamala Harris. Deze groep staat voor meer tolerantie, inclusiviteit, en een seculier Amerika met een sterke nadruk op klimaatbeleid en gelijke rechten. Jongeren bouwen aan hun eigen, nieuwe Amerika en zijn steeds belangrijker in het stemhokje. In 2024 zal het er meer dan ooit om spannen welke groep aan het langste eind trekt.
Charles deelt tijdens deze lezing graag zijn gedachten over de Amerikaanse politiek met jou. Na de lezing is er ruimte voor een interactieve Q&A, waar je al jouw vragen aan Charles Groenhuijsen kunt stellen.
Over Charles Groenhuijsen
Charles Groenhuijsen (1954) is tv-presentator, schrijver en spreker. Sinds 1974 werkt hij in de journalistiek, met ervaring bij ANP, Volkskrant en Vrij Nederland. Hij werkte 23 jaar bij de publieke omroep als presentator (Nova, NPS) en Amerika-correspondent voor de NOS. Tot juni 2024 presenteerde hij talkshow “Op1”.
Groenhuijsen schreef twaalf boeken, waaronder Oh, oh Amerika (2015), Donald Trump: Iedereen houdt van mij (2016), en De Verdeelde Staten van Amerika (2024). Hij maakte ook een theaterprogramma over zijn boek 'Optimisten hebben de hele wereld' (2017).
Als NOS-correspondent in Washington versloeg hij onder meer de aanslagen van Elf September en de Golfoorlog. Hij interviewde talloze wereldleiders, van presidenten tot generaals en NAVO-topmensen.
Programma lezing:
| 19:00 | Inloop |
| 19:30 -20:30 | Lezing |
| 20:30 - 21:00 | Q&A - tijd om vragen te stellen |



