Op naar Durango en Mesa Verde
Door Margriet en Kees Nicolai - 30-05-2009 06:16Dag 14, 28 mei: Vertrek uit
Monument Valley en op weg naar Durango.
We hebben de planning een beetje
aangepast: we gaan nu naar Durango, en blijven daar ook weer drie
nachten. We bezoeken vanuit Durango op 29 mei Mesa Verde en maken
op 30 mei de treinrit naar Silverton.
We vertrekken vroeg (alweer,
jaja we zitten om 8 uur in de auto !!!) Da’s nog niks hoor, de
Amerikanen zijn altijd nog vroeger, als ik in het washok kom zijn
er altijd wel een paar dames voor mij.
We rijden via hwy 163, een
ongelooflijk hobbelige 162 (goed opletten anders zit de
coffee-to-go in je neusgaten of je haar) en 160 naar Cortez en
vandaar naar Durango.
Er wordt hier en daar flink aan
de weg gewerkt; als er wegwerkzaamheden zijn dan verschijnt het
volgende bord: “ workzone, double fines” - misschien een idee
voor onze Nederlandse wegwerkers? Hier houdt men zich dan keurig
aan de gewenste snelheid…
Langzamerhand verandert het
landschap; eerst nog de prachtige rode rotsen, dan verkleurt het
naar beige en zandkleur. Uitgestrekte vlaktes, geen mens te zien,
toch moet het bewoond zijn, want er staan hier en daar hekken langs
de wegen.
We gaan de grens over en rijden
Colorado in. Eerst nog dezelfde verlatenheid, maar als we Cortez
gepasseerd zijn zien we steeds meer groen. We naderen de uitlopers
van de San Juan Mountains.
Het begint een beetje op
Zwitserland te lijken: groene weiden, beboste bergen, hier en daar
een snelstromend riviertje. We gaan de bergen in, steeds hoger. We
zien zelfs een ski-lift! En in de verte besneeuwde
toppen.
We arriveren om ongeveer 13.00
uur op de Koa camping. Beetje jammer dat deze aan de hwy 160 ligt,
maar we zijn alleen maar op de camping om te eten en te slapen; dus
zullen we verder geen last hebben van het verkeerslawaai.’s Middags
hebben we een Walmart bezocht (een hele grote, duurt dus even voor
je je spullen bij elkaar gezocht hebt), bespreken de trein voor
zaterdag en lopen nog even door Durango: stadje gesticht in 1880.
Het heeft een soort van historisch centrum, met leuke winkeltjes en
natuurlijk het oude station met de stoomtrein naar
Silverton.
’s Avonds waren we uitgeteld
(gaan de jaren spreken?) dus redelijk vroeg naar bed.
Dag 15, vrijdag 29 mei. Tocht
naar Nationaal Park Mesa Verde.
We vertrokken bijtijds ( het
wordt een gewoonte….) en rijden de 42 miles naar het
park.
We slaan af en als we bij de
ingang komen krijgen we van de park ranger een map en de boodschap
dat het nog 15 miles is naar het visitor centrum en dat we daar
eventueel de guided tours kunnen bespreken.
Dit is een totaal ander park dan
wat we tot nu toe gezien hebben: we gaan steil omhoog een berg op
via allerlei slingerende wegen. Links en dan weer rechts mooie
vergezichten over het land beneden je en af en toe rijd je best
dicht langs een afgrond. Overal groen, veel struiken, bomen,
weiden. Voor mij letterlijk adembenemend….
Er hebben hier in een ver
verleden verschillende indianenvolken geleefd: eerst bovenop de
berg, op de vlaktes (mesa), later hebben ze zich teruggetrokken in
rotswoningen (“dwellings”). Mesa Verde is Unesco erfgoed vanwege de
restanten van deze “ cliffdwellings”). We boeken een tour naar
“cliff Palace” , de grootste “cliff dwelling”, die je bovendien
vanaf verschillende kanten van de canyon kunt zien
liggen.
In een overhangende kloof hebben
de “ancestral puebloans” woningen gebouwd, niet te begrijpen hoe ze
dat voor elkaar hebben gekregen.
Bovenaan verzamelen en dan naar beneden, naar de overblijfselen van de rotswoningen
We dalen vanaf de bovenkant van de canyon via uitgehouwen treden in de rots en een ladder naar de inham waar de restanten zichtbaar zijn. De eerlijkheid gebied mij om te melden dat ik tenminste drie keer gevraagd heb waarom ik dit in vredesnaam wilde? Maar uiteindelijk valt het redelijk mee en is het echt de moeite waard. Je moet er natuurlijk ook weer uit: dat gaat via een hele smalle gang en traptreden omhoog en ook nog via drie ladders. Met de aanbeveling vooral niet naar links te kijken….
Bovenaan verzamelen en dan naar beneden, naar de overblijfselen van de rotswoningen
We dalen vanaf de bovenkant van de canyon via uitgehouwen treden in de rots en een ladder naar de inham waar de restanten zichtbaar zijn. De eerlijkheid gebied mij om te melden dat ik tenminste drie keer gevraagd heb waarom ik dit in vredesnaam wilde? Maar uiteindelijk valt het redelijk mee en is het echt de moeite waard. Je moet er natuurlijk ook weer uit: dat gaat via een hele smalle gang en traptreden omhoog en ook nog via drie ladders. Met de aanbeveling vooral niet naar links te kijken….
Daarna hebben we met de camper
een rit gemaakt langs allerlei uitzichtpunten (onder andere het
hoogste punt op 8572 feet (klinkt altijd wat interessanter dan 2613
meter boven zeeniveau…), en overblijfselen van deze oude indianen
cultuur.
Het was indrukwekkend en
buitengewoon de moeite waard!