Dag 21 (9 augustus) Grand Canyon
Door Familie de Waal - 11-08-2008 05:55Zeven uur! Daar ging de wekker
weer. Het is niet een vakantie van lekker lang op je bed liggen
luieren. We wilden vandaag een pittige hike doen, dus dat kan je
beter voor het heetst van de dag doen. Even voor half tien gingen
we de canyon in, de South Kaibab Trail af. We zouden wel kijken
hoever we kwamen, maar ja dat is met afdalen natuurlijk wel
makkelijk, het weer naar boven gaan, daar heb je normaal gesproken
twee keer de tijd van het afdalen voor nodig. Er waren twee punten
tot hoever we zouden kunnen gaan, Ooh Aah Point en Cedar Ridge. Als
je tot Cedar Ridge zou gaan en weer terug, dan betekende dat een
wandeling van ca. 5 kilometer. Ooh Aah Point ongeveer de helft. Ooh
Aah Point waren we eigenlijk vrij ongemerkt als snel voorbij en ook
Cedar Ridge hadden we na iets meer dan een uurtje gehaald. Hier
zijn we even gebleven en hebben genoten van het uitzicht en een
brutale eekhoorn, die erg geïnteresseerd was in onze
rugzakken.
Vanaf Cedar Ridge zijn Thalassa
de terugweg begonnen en zijn Dexter en ik nog een stukje verder
gelopen. Dat werd wel steeds pittiger, dus daar zijn we ook niet te
lang mee doorgegaan, we moesten ook nog weer terug. Op het pad dat
we liepen kwamen we op een gegeven moment ook een paar groepen met
muilezels tegen, begeleid door een zogenaamde wrangler. Onderweg
hadden we natuurlijk ook al diverse sporen in de vorm van keutels
gezien en nu kwamen we ze dan op het smalle pad tegen. Dan moet je
als wandelaar dus aan de hoge kant van het pad stilstaan en rustig
blijven, zodat de muilezels met berijders veilig kunnen passeren.
Het viel me overigens wel op dat die beesten, bij het stijgen
ongeveer net zo vaak als de mensen een rustpauze moesten
nemen.
De terug weg was voor ons
allemaal flink pittig, maar we hebben het met z’n allen, flink
bezweet, gered. Een hele prestatie, temeer daar we er in totaal net
twee en een half uur over hebben gedaan. En geloof me, we hebben
ons niet lopen haasten. Na de hike zijn we met de shuttle nog even
naar een nabij gelegen punt, Yaki Point, gegaan om daar van het
uitzicht te genieten en een paar foto’s te schieten. Rond half
twee waren we weer terug bij de camper en hebben we ons middageten
genomen. Lekkere zoute soep om weer bij te komen. Ik ben zelf nog
even met het rioleringsysteem bezig geweest, want dat blijft een
beetje problematisch. Bleek ook dat de afvoerslang ,die we op de
camper en het riool van de camping aan moeten sluiten, twee gaatjes
had.
Na enige tijd rust gehad te
hebben, vond ik het wel weer tijd voor actie, dus zijn we maar even
boodschappen gaan halen, waaronder ook een nieuwe afvoerslang. Voor
het avondeten was de slang vervangen en had ik ook nog een
verstopping opgelost (getver). Na de Hollandse prak (toch wel
lekkerder dan die Mac Donalds hap) was het weer tijd voor een
zonsondergangsessie. Vanavond zijn Dexter, Anja en ik naar een
ander punt gegaan dan gisteren, namelijk Mather Point. Persoonlijk
vond ik deze zonsondergang mooier dan die van gisteren, omdat hij
ook mooier uitkwam over de rest van de canyon. Dat zijn dus
weer behoorlijk wat foto’s geworden, waaruit we weer een mooie
selectie moeten maken. Ik hoop dat ik morgen weer verbinding met
internet heb, zodat we weer kunnen updaten.
Dit was dan weer de Grand Canyon.
Morgen weer op tijd eruit, want we hebben een rit van ongeveer 250
mijl voor de boeg, waarvan zo’n 85 mijl over de befaamde route 66.
Toch ook weer een hoogtepunt op onze reis! Als het goed is, komen
we rond Lake Havasu of Parker uit en dan is de dag daarop ook weer
een lange rit naar LA, het eindpunt van onze reis.
Tot morgen!
De foto's zijn weer te bekijken via de volgende link: album.zoom.nl/user/sjoerd1964/
Daar staan nu ook de foto's van gisteren!